Innowacje MBR - Cytokiny

Innowacje MBR - Cytokiny

INNOWACJE MBR - CYTOKINY

Kontrolowana odnowa skóry dla wymagających

 

Poszukiwanie możliwości stymulacji wzrostu komórek w starzejącej się lub zniszczonej skórze, przywrócenie równowagi jej funkcjonowania oraz zapoczątkowanie procesu jej odmładzania doprowadziło do opracowania przez naukowców MBR preparatów linii Biochange® Cytoline®.

Substancja czynna Cytoline®, zastosowana w linii MBR Biochange® Cytoline®, bazuje na wielofunkcyjnym kompleksie peptydów mlecznych MPCTM (cytokin).

Zastosowana  w połączeniu z wysoce skutecznymi lipidami i substancjami aktywnymi  w linii Biochange® Cytoline® gwarantuje spektakularną efektywność w działaniu na skórę. Zmniejsza głębokość zmarszczek, poprawia gładkość, elastyczność i strukturę powierzchniową skóry. Skóra wygląda na znacznie odmłodzoną.

Zastosowanie cytokin w kosmetologii stanowi przełom. Dzięki niemu udało się osiągnąć możliwość wywierania bezpośredniego wpływu na szybkość podziału i rozmnażanie komórek skóry. To z kolei daje lepszą kontrolę nad procesami starzenia się skóry.

Cytokiny to biologicznie aktywne polipeptydy. Działają wielokierunkowo i miejscowo.

Ich głównym zadaniem jest stymulowanie uszkodzonych komórek ciała (również komórek skóry) do samonaprawy oraz regeneracji. W kosmetyce dotyczy to głównie naskórka i włosów.

Cytokiny występują naturalnie w ciele człowieka, wchodząc w skład tkanki łącznej, a także układów: nerwowego, krwionośnego czy odpornościowego.

Te cząsteczki białkowe poruszają się w przestrzeniach międzykomórkowych i są inteligentnym pośrednikiem informacji między poszczególnymi komórkami. Działają miejscowo na najbliższe z nich oraz na tkanki sąsiadujące.

Działanie cytokin:

  • odpowiednia cytokina rozpoznaje i diagnozuje problem;
  • przekazuje informację komórce;
  • komórka rozpoczyna syntezę odpowiedniej substancji;
  • gdy problem zostaje rozwiązany cytokiny hamują produkcję tej substancji.

Odkrycie cytokin umożliwiło nie tylko bierne dostarczenie skórze brakujących składników takich jak elastyny czy kwasu hialuronowego, ale przede wszystkim taką aktywizację komórki, aby zaczęła ona sama wytwarzać brakujące jej substancje.

Cytokiny obecne w skórze są odpowiedzialne za:

  • syntezę kolagenu;
  • odnowę naskórka;
  • procesy związane z wiekiem, czyli obumieranie komórek. 

Właściwe połączenie czynnych cytokin i wprowadzenie ich do preparatów kosmetycznych w odpowiednich proporcjach spełnia 3 funkcje jednocześnie:

  • regenerująca – polega na aktywowaniu tworzenia się keranocytów, a co za tym idzie szybsza odnowa naskórka;
  • ujędrniająco – nawilżająca – cytokiny powodują w fibroblastach silną stymulację nowych molekuł kolagenu, elastyny i proteoglikanów. Powodują dzięki temu intensywne nawilżenie i uelastycznienie skóry oraz odmłodzenie i spłycenie zmarszczek;
  • obronną – cytokiny oddziałują na komórki systemu immunologicznego skóry, dzięki czemu staje się ona odporna na stany zapalne, podrażnienia, infekcje i alergie.

Cytoline® znajdziesz m.in. w:

Linia BioChange® CytoLine®

Linia  Pure Perfection 100N®

Powrót do blogu