PRAWIDŁOWE OPALANIE

PRAWIDŁOWE OPALANIE

Aby cieszyć się słońcem w nienaruszonym stanie, należy zawsze pamiętać, że ...

... skóra dziecka jest dziesięć razy cieńsza niż skóra dorosłego.
Niemowlęta i małe dzieci nie mogą być narażone bezpośrednio na promieniowanie słoneczne. Muszą być ubrani w odpowiednie ubrania i chronione wysokim współczynnikiem ochrony przeciwsłonecznej (min. SPF 25).

... promienie słoneczne są nawet o 60% mocniejsze w pobliżu równika.
Promienie UV wzrastają o 20% na każde 1000m nad poziomem morza. woda, lód, śnieg, lekki piasek i skały odbijają promienie i zwiększają efekt promieniowania UV nawet o 80%. wysoka mgła, która jest typowa w górach, intensyfikuje promienie UV nawet o 60%.

... promienie słoneczne są najsilniejsze w środku.
nawet jeśli jest zachmurzony, do 40% promieni UV jest nadal przepuszczalnych. Unikaj intensywnego popołudniowego słońca. Nie przesiaduj zbyt długo na słońcu i zawsze wybieraj filtry przeciwsłoneczne odpowiednie dla rodzaju skóry i regionu, w którym będziesz spędzać wakacje. Zawsze nakładaj krem ​​przed słońcem. Hojnie nałożyć krem ​​przeciwsłoneczny i odczekać co najmniej 20 minut przed opalaniem. Powtarzaj aplikację regularnie, szczególnie po pływaniu, poceniu się i wysuszeniu. Daj swojej skórze czas na przyzwyczajenie się do słońca, używaj wyższego współczynnika ochrony przeciwsłonecznej podczas pierwszych dni wakacji.

... mężczyźni muszą chronić się tak samo jak kobiety. Chociaż mężczyźni mają naturalnie grubszą, bardziej odporną skórę.

Ekrany przeciwsłoneczne nie zapewniają 100% ochrony przed ryzykiem nadmiernego nasłonecznienia. Dermatolodzy wymagają rozsądnego podejścia do ekspozycji na słońce.